8 مورد از ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای در سال [2021]

ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای

ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای

 

ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای

در این مقاله با  8 مورد از ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای و موفق آشنا میشویم اگر شما هم دوست دارین روزی نابغه برنامه نویسی شوید در ادامه با ما همراه باشید.

راستی تا یادم نرفته بگم من به تو ایمان دارم که روزی موفق میشی تو هم خودتو باور داشته باش !

 

 

 

صبر

 

 صبر :

یکی از مهم ترین ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای ( صبر ) است. هر برنامه نویسی چه حرفه ای و چه مبتدی قطعا به باگ برمیخوره. باگ هایی که گاهی حتی چند روز یا چند هفته وقت ما را میگیرند بنابر این صبر خیلی مهم است که در این مواقع سرمان را به دیوار نکوبیم !
بجز باگ مشکلات قطع برق و بک آپ نگرفتن و سیو نشدن کد هم داریم که ممکنه چند روز زحمت ما بی نتیجه بمونه پس اگر صبر را در وجود خودت میبینی تو برای برنامه نویسی ساخته شدی !
 
 
 
دقت و تمرکز
 

 دقت و تمرکز :

یکی دیگر از ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای دقت و تمرکز است. همیشه حواست به جزئیات باشه چه توی یادگیری چه توی انجام پروژه. ارور ها رو نادیده نگیر چون روزی از همون خطا و باگ ممکنه به برنامت آسیب برسونن.
مستندات برنامه خودت رو بنویس تا مشتری و همکارات یا حتی خودت پس از یک سال از برنامت سردربیاری و با یک متن چینی نامفهوم مواجه نشی !
این مهارت با صبر و تلاش به مرور زمان با انجام پروژه های بیشتر تقویت میشود.
 
 
 
این مطلب برای شما مفید خواهد بود: دوربین مداربسته
 
 
 
برنامه ریزی
 

 

برنامه ریزی :

کار برنامه نویسی تا حد زیادی تکراری است. این کاری است که نیاز به ساعت ها تمرکز دارد ، از این رو توانایی برنامه ریزی کار بسیار مهم است. با مرتب کردن وظایف ، زمان برنامه ریزی شده پی در پی و مسئولیت هایی که ذکر شده باعث می شود که کار های مهمتر از دست ندهید. و همچنین بخاطر بسپاریم که اولویت های پروژه می توانند طی یک ساعت تغییر کنند. برنامه ریزی کار و زمان نیز با مفهوم اولویت بندی کار همراه است. این اولویت ها میتواند جا به جا شوند و برنامه ما دائم تغییر کند بنابر این اولویت بندی نیز مهم است.
 
 
تفکر منطقی
 
 

تفکر منطقی ( از مهم ترین ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای ) :

توانایی اتصال واقعیت ها از ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای است  ، نتیجه گیری و اجرای راه حل های موثر ، مهارت هایی است که همه از آنها برخوردار نیستند. در کار برنامه نویسی ، شما به سادگی باید تحلیل داشته باشید . اغلب اوقات ، مشکلاتی وجود دارد که باید خودتان حل کنید. 
این که راهی خوب برای خروج از مشکلات پیدا کنیم به تحلیل و تفکر ما بستگی دارد و ما به عنوان یک برنامه نویس باید این تحلیل ها را به خوبی هرچه تمام تر انجام دهیم 
 
 
اعتماد به نفس
 
 

اعتماد به نفس :

یک برنامه نویس در یک گروه تنها نیست. شما با هم یک پروژه می سازید ،اما هرکدام نقشی جداگانه دارید. هیچ کس وظیفه شما را برای شما انجام نخواهد داد.می توانید راه حل بسیاری از موضوعات را به تنهایی ، مثلاً در اینترنت ، بدون نیاز به حواس پرتی یا منصرف کردن همکاران از کار آنها پیدا کنید.این که شما ایمان داشته باشید که بدون کمک شخصی میتوانید مشکلات را رفع کنید این نشان دهنده اعتماد به نفس شما است. پس اعتماد به نفس هم از ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای میباشد.
 
 
این مطلب را از دست ندهید: اینترنت 5 جی
 
 
 
کار گروهی
 
 

کار گروهی :

موفق ترین پروژه های جهان حاصل یک کار گروهی هستند. در تیم هرکس وظیفه خودش را دارد و کاری را انجام میدهد که در آن واقعا تخصص دارد. در کارگروهی نباید خودخواه بود حتی اگر شما بهترین در تیم خود هستید باید به مبتدی ترین فرد هم کمک کنید حتی شاید گاهی لازم باشد نظر آن فرد مبتدی را قبول کنید پس اگر میخواهید یک برنامه نویس موفق شوید این یکی از مهم ترین ویژگی های برنامه نویسان موفق است.
 
 
خلاقیت
 
 

خلاقیت :

نوشتن یک کد کاری خلاقانه است. در اینجا شما یک هنرمند هستید. برنامه نویس برنامه ریزی و پیش بینی می کند که اقدامات او چه تأثیراتی را به همراه خواهد داشت. غالباً رسیدن به هدف نیاز به راه حل های غیرمتعارف دارد و ما باید راه حل های خلاقانه را پیدا کنیم و اقدام به حل مشکلات کنیم. از نظر من مهم ترین ویژگی برنامه نویسان موفق همین خلاقیت است.
 
 
تنبلی
 

تنبلی :

بله ، بله ، درست خواندید. تنبل بودن در اندازه کوچک یا بزرگ برای برنامه نویس قابل قبول است.
افراد تنبل مهارت جستجوی ساده ترین و سریع ترین راه حل ممکن را دارند.اغلب سودآوری بیشتری دارد که به جای برنامه ریزی ساعتها برای نوشتن همه چیز از ابتدا ،برنامه های موجود خود مراجعه کرده و از آنها استفاده کنید.
 
جمع بندی
در این مقاله با ویژگی های یک برنامه نویس حرفه ای آشنا شدین پس اگر شما هم قصد دارید مانند این افراد باشید نیاز هست که ویژگی های برنامه نویسان موفق را دارا باشید.
 
تاریخ به روز رسانی : 1400/2/26