آموزش ساخت اکانت اینستاگرام [ موبایل + کامپیوتر ]

آموزش ساخت اکانت اینستاگرام

در این مقاله ما به شما آموزش ساخت اکانت اینستاگرام به صورت تصویری نشان میدهیم .در سال 2012 اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی با محوریت عکس و تصویر معرفی شد، آن زمان کمتر کسی فکر می‌کرد که اینستاگرام تا این حد معروف و محبوب شود، به طوری که امروزه جمعیتی بالغ بر 35 میلیون اکانت ایرانی در اینستاگرام وجود دارد.

اما هدف ما در این مقاله، معرفی اینستاگرام و کاربردهای آن نیست، بلکه ما اینجا هستیم تا به شما آموزش دهیم که چطور سریع و راحت اکانت اینستاگرام بسازید و به این جمعیت چندمیلیونی اضافه شوید. تا انتهای مطلب همراه ما باشید…

 

این مطلب برای شما مفید خواهد بود: بهترین پیام رسان ها

 

به طور کلی 2 راه مختلف برای ساخت اکانت اینستاگرام در اختیارتان خواهد بود:

1- ساخت اکانت اینستاگرام در کامپیوتر

2- ساخت اکانت اینستاگرام در موبایل

در ادامه به بررسی و آموزش هرکدام از این روش‌ها می‌پردازیم.

 

آموزش ساخت اکانت اینستاگرام در کامپیوتر

برای ساخت اکانت به این روش، به یک کامپیوتر و مرورگر نیاز دارید. می‌توانید از مرورگر کروم یا فایرفاکس استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا به سایت اینستاگرام (https://www.instagram.com) مراجعه کنید.

2- در این صفحه بر روی عبارت sign up کلیک کنید.

 

ساخت اکانت اینستاگرام در کامپیوتر

 

3- حال صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود، باید این 4 کادر را کامل کنید و سپس بر روی دکمه‌ی sign up کلیک کنید.

 

عکس دوم ساخت اکانت اینستاگرام در کامپیوتر

 

4 فیلد و کادر به ترتیب این موارد هستند:

1- در فیلد اول شماره موبایل و یا آدرس ایمیل خود را بنویسید. اگر ایمیل ندارید، با شماره موبایلتان عضو شوید.

  • آدرس ایمیل باید کامل و درست وارد شود و تکراری نباشد، یعنی قبلا به وسیله آن در اینستاگرام ثبت نام نکرده باشید. به عنوان مثال: support@gmail.com
  • همین مسئله برای شماره موبایل نیز صدق می‌کند. همچنین شماره موبایل باید با فرمت روبرو وارد شود: +98916111111 (کد +98 پیش‌شماره‌ی کشور ماست، بجای 9161111111، شماره تلفن خودتان را بدون 0 وارد کنید.)
  • به یاد داشته باشید، ایمیل و شماره موبایلی که وارد می‌کنید باید فعال باشد، زیرا اینستاگرام برای تایید یک کد به آن می‌فرستد.

 

2- در فیلد دوم باید نام کامل خود را بنویسید، این نام در صفحه شما نمایش داده می‌شود و بعدا نیز قابل تغییر است. محدودیت خاصی برای این متد وجود ندارد و می‌توانید هر نامی که مایل هستید را بنویسید.

3- در کادر سوم، باید یک نام کاربری انتخاب کنید. نام کاربری انتخابی شما، نباید تکراری باشد، اگر تکراری باشد، یک دایره قرمز رنگ نمایش داده می‌شود و اینستاگرام اجازه ثبت نام نمی‌دهد. همچنین باید از حروف و اعداد انگلیسی استفاده نمایید و از “خط تیره” استفاده نکنید.

4- فیلد آخر مربوط به رمز عبور است. این رمز باید 8 کاراکتر باشد و ترکیبی از اعداد، حروف و نمادها باشد.

 

این مطلب برای شما مفید خواهد بود: نرم افزار ادیت عکس

 

آموزش ساخت اکانت اینستاگرام در موبایل

برای استفاده از این روش، ابتدا باید برنامه اینستاگرام را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. این اپلیکیشن محبوب را می‌توانید از فروشگاه گوگل دانلود کنید، کافیست روی لینک دانلود اینستاگرام کلیک کنید. سپس گام‌های زیر را دنبال کنید:

1- وارد برنامه شوید، روی sign up with email or phone number کلیک کنید.

  • سعی کنید با زبان انگلیسی پیش بروید زیرا برخی ویژگی‌ها در نسخه فارسی با مشکل اجرا می‌شوند و یا اصلا در دسترس نیستند!

 

ساخت اکانت اینستاگرام در موبایل

 

2- اکنون دو قسمت جدا تحت عنوان EMAIL و PHONE نمایش داده می‌شود، اگر می‌خواهید با ایمیل ثبت نام کنید، EMAIL را انتخاب و اگر می‌خواهید با شماره موبایل ثبت نام کنید، PHONE را انتخاب نمایید. پس از وارد کردن شماره موبایل و یا ایمیل، بر روی Next کلیک کنید.

 

عکس دوم ساخت اکانت اینستاگرام در موبایل

 

نکات گفته شده برای فیلدهای ثبت نام در بخش قبل، در این قسمت هم کاربرد دارد، می‌توانید به گام سوم در بخش ” آموزش ساخت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر” مراجعه کنید.

3- در این مرحله یک پسورد و رمز انتخاب کنید، این پسورد باید بیش از 8 کاراکتر باشد و اعداد، حروف و نمادهای مختلف را شامل شود. رمز را در هر دو کادر عینا وارد کنید و سپس بر روی continue کلیک نمایید.

4- اکنون تاریخ تولدتان را وارد و تایید کنید.

5- از این به بعد تمام مراحل next و یا skip را انتخاب کنید تا مراحل ساخت اکانت شما تکمیل شود.

 

این مطلب را از دست ندهید: دوربین مداربسته

 

جمع‌بندی

تبریک می‌گوییم، اکنون شما یک حساب کاربری اینستاگرام دارید و می‌توانید تصاویر و ویدیوهای مدنظرتان را به راحتی با دگیران به اشتراک بگذارید، لایو بگذارید و یا دیگران را دنبال کنید.

همچنین می‌توانید ویدیوی زیر را مشاهده کنید تا با روند ساخت اکانت اینستاگرام، بهتر آشنا شوید: