6 عامل اصلی امنیت در سال [2021 ] + دوربین مداربسته

امنیت در دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

به طور معمول وقتی از پیشرفت  و آینده صحبت می کنیم ، در واقع بیشتر به حال فکر می کنیم. مثال : دوربین مداربسته

دلیل علاقه ما برای درک روند تکنولوژی این است که می خواهیم بدانیم که پیشرفت تکنولوژی چگونه بر تجارت فعلی ما تأثیر می گذارند و اکنون برای جلوگیری از منسوخ شدن چگونه باید رفتار کنیم.

تغییرات قابل توجهی صنعت امنیت را طی دهه گذشته شکل داده است و انتظار می رود در دهه 2020 نوآوری های مهیج تری داشته باشیم. فناوری ها و برنامه های در حال ظهور مانند درک چند بعدی ، UHD ، تصویربرداری با نور کم ، هوش مصنوعی و فناوری ابر . امکانات جدیدی را برای صنعت امنیت ایجاد می کنند. همزمان ، میلیون ها دوربین و سایر دستگاه های امنیتی به شبکه اینترنت متصل می شوند و این صنعت امنیت را به بخشی مهم از دنیای اینترنت اشیا  تبدیل می کند.

ما در این میان می خواهیم نظرات خود را در مورد چند عامل اصلی امنیت از جمله دوربین مداربسته که صنعت امنیت را در سال 2021 و احتمالاً  طولانی تر در آینده تحت تأثیر قرار می دهند ، به اشتراک بگذاریم.

 

این مطلب برای شما مفید خواهد بود: بهترین پیام رسان ها

 

  1- ادراک چند بعدی

برای دوربین مداربسته امنیتی ، ضبط تصویر حس بینایی ما را شبیه سازی می کند ، اما اگر دوربین های امنیتی بتوانند از انواع دیگر “حواس” ، مانند “شنوایی” ، “بو” ، برای شناسایی و واکنش به حوادث استفاده کنند ، چه می شود؟

به عنوان مثال توجه شمارا به دوربین های تشخیص بوق اتومبیل جلب میکنم این دوربین  مجهز به آرایه های سونار است و می تواند منبع بوق خودرو را دقیقاً شناسایی و مکان یابی کند ، ضمن اینکه وسیله نقلیه را شناسایی کرده و عکس ها و فیلم های این رویداد را به عنوان مدرک ثبت می کند.

این توانایی می تواند به کاهش آلودگی صوتی در جاده ها و جوامع در برابر استفاده غیرضروری از بوق کمک کند.

همچنین “حواس” بیشتری مانند تشخیص دود ، تشخیص گرما ، یا حتی تشخیص فشار می تواند در دوربین ها تعبیه شود تا وقایع یا حوادث را دقیقاً رصد و گزارش کند.

  2- دوربین هایی با چند هوش

برنامه های هوش مصنوعی سالهاست که به آرامی در صنعت امنیت در حال ظهور است ، اما اکثر دوربین های امنیتی مجهز به هوش مصنوعی فقط به دلیل محدودیت توان محاسباتی می توانند تنها یک الگوریتم اجرا کنند ، این بدان معنی است که آنها می توانند همزمان فقط یک عملکرد هوشمند را در خود داشته باشند ، مثلاً شمردن افراد یا شمارش اتومبیل ها.

اکنون قدرت محاسباتی دوربین های امنیتی با افزایش عملکرد تراشه های AI بسیار افزایش یافته است. فناوری چندین هوش برای نسل بعدی دوربین های دارای هوش مصنوعی بسیار ضروری  خواهد بود اجازه دهید از تقاطع های وسایل نقلیه به عنوان مثال استفاده کنیم. در بسیاری از شهرها می توانید ده یا چند دوربین مداربسته نصب شده در تقاطع ها را برای شناسایی جریان ترافیک ، شناسایی تخلفات ، تشخیص انواع وسایل نقلیه و شماره پلاک ها ، محافظت از پیاده روها و … ببینید

اما اکنون ، با وجود دوربین های مداربسته با هوش مصنوعی ، 2 یا 3 دوربین برای تقاطع کافی است. از آنجا که دوربین های کمتری برای یک معبر تعبیه میشود ، هزینه تجهیزات ، نصب و نگهداری و مدیریت همه کاهش می یابد.

 

 

این مطلب برای شما مفید خواهد بود: اینترنت 5 جی 

 

  3- سیستم های امنیتی پیشگیرانه و جامع

سیستم های مدار بسته ای که فقط برای ضبط تصاویر نصب میشدند دیگر پاسخگوی خواسته های تیم های امنیتی نیستند زیرا آنها اغلب به دنبال فرصت های جدید برای افزایش کارایی عملیاتی خود هستند. اکنون بسیاری از مشتریان درخواست سیستم های امنیتی پیشگیرانه و جامعی را دارند که ترکیبی از نظارت دوربین مداربسته ، سیستم های هشدار ، کنترل دسترسی و حتی حفاظت از آتش است.

با توسعه فناوری AI ، فرایندهای نظارت بر سیستم های دوربین مدار بسته با تجزیه و تحلیل فیلم زنده و ضبط شده برای شناسایی ، طبقه بندی و ردیابی اشیا pred از پیش تعریف شده ، خودکار می شوند.

امروزه تحول دیجیتال برای افزایش بهره وری برای اکثر سازمانها یک ضرورت تجاری است و سیستمهای امنیتی فعال و جامع جهت فعالیتهای امنیتی و افزایش کارایی یکی از مهمترین نیاز های آنها خواهد بود.

  4 – تعریف فوق العاده بالا  (Ultra-High Definition)

امروزه مردم می خواهند و با وضوح بیشتری ببینند. بنابراین پیگیری وضوح تصویر بالاتر ، یک نیروی محرکه اصلی در توسعه فناوری صنعت امنیت بوده است. بعد از دوران HD ، مرحله Ultra High Definition (UHD) مرحله بعدی طبیعی خواهد بود.

UHD قبلاً یاد اور “هزینه گران” بود ، اما اکنون UHD از پیشرفت در فن آوری های انتقال و رمزگذاری بهره می برد. برای استفاده در مقیاس بزرگ در صنعت امنیت ، از سطح ورودی به بالا ، مقرون به صرفه تر می شود.

علاوه بر این ، فن آوری رمزگذاری به طور مداوم بهینه شده – که میزان بیت فیلم را به شدت کاهش می دهد – محرک دیگری برای برنامه های UHD در صنعت امنیت است. از آنجا که میزان بیت فیلم ضبط شده بسیار کاهش می یابد ، پهنای باند و هزینه های ذخیره سازی نیز کاهش می یابد.

  5 – دید ،(در  هر زمان و هر شرایطی) دوربین مداربسته

بیشتر حوادث امنیتی در شب اتفاق می افتد ، اما تصاویر و تصاویر دوربین های امنیتی معمولی ممکن است به راحتی رنگ و جزئیات مهم را در محیط های کم نور کم کنند. فناوری های تصویربرداری با نور کم در صنعت امنیت محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و باعث افزایش دید اشیا برای شناسایی جزئیات در هر زمان و هر شرایطی می شوند.

نوآوری مهم دیگر تصویربرداری حرارتی است که می تواند اطلاعات حرارتی هر جسم را با دمای بالاتر از صفر مطلق تشخیص دهد. با بهره گیری از تصویربرداری از منطقه گرمایی ، فناوری تصویربرداری حرارتی به دوربین مداربسته ها اجازه می دهد تا در شرایط کم دید مانند مه ، دود ، باران و برف “حتی” در شب “ببینند”. و دوربین مداربسته های حرارتی دارای پتانسیل های بسیار زیادی در کاربردهای مختلف مانند دفاع محیطی ، تشخیص آتش و اندازه گیری دما هستند.

 

این مطلب را از دست ندهید: هک تلگرام 

 

  6- حرکت به سمت ابر

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، دستگاههای امنیتی بیشتری از جمله دوربین مداربسته از طریق اینترنت متصل می شوند و آنها را به بخشی از دنیای اینترنت اشیا تبدیل می کنند. بنابراین ، “حرکت به سمت ابر” مورد توجه صنعت امنیت بوده است – به ویژه برای عملیات نظارت تصویری.

چرا مردم مشتاق ابر هستند؟ به این دلیل که سرویس های ابری می توانند از لحاظ کارآیی ، انعطاف پذیری ، مقرون به صرفه بودن و امنیت مزایای زیادی به همراه داشته باشند.

در میان عملیات های امنیتی ، نظارت تصویری به عنوان سرویس (VSaaS) روند عمده ای در صنعت امنیت بوده است زیرا برای مشاغل کوچک و متوسط ​​یک گزینه ایده آل برای انتقال سیستم های امنیتی مبتنی بر ویدئو به ابر است. این یک فناوری برای میزبانی سخت افزار و نرم افزار عملیات امنیتی در فضای ابری است ، به طوری که کاربران می توانند به دوربین مداربسته های IP و دستگاه های اینترنت اشیا access خود دسترسی پیدا کنند و فیلم های ویدیویی یا ارتباط هشدار را از هر کجا بررسی کنند. از آنجا که به نصب سرور و پیکربندی سیستم در محل نیاز نیست ، اغلب راحت تر از راه حل های نظارت تصویری سنتی است. در فضای ابری ، کاربران می توانند هزینه ها را در مدت زمان قرارداد توزیع کنند و دقیقاً فقط برای خدماتی که استفاده می شود هزینه پرداخت کنند.

برای شرکت هایی که فروشگاه های زنجیره ای دارند ، تقاضا برای VSaaS بسیار افزایش می یابد. با انتقال خدمات نظارت تصویری به فضای ابری ، این مشاغل می توانند به سرعت و از نظر اقتصادی عملیات امنیتی خود را متمرکز کرده و از راه دور وضعیت فروشگاه های خود را بررسی کنند

  7- تقاضای بالاتر در مورد امنیت سایبری

با اتصال میلیون ها دستگاه امنیتی در اینترنت اشیا ، سیستم های امنیتی در حال تکامل هستند و از حالت منفرد و جدا به حالت باز و متصل تبدیل می شوند. مردم هر روز بیشتر در مورد امنیت داده ها و حریم خصوصی خود نگران می شوند و بر همین اساس خواسته های بالاتری را برای صنعت امنیت در مورد امنیت سایبری در نظر گرفته اند.

برای کمک به حداقل رساندن خطر نقض امنیت ، سازمانهای امنیتی و ادارات فناوری اطلاعات یک رویه چند لایه – شامل لایه بندی شبکه ، برنامه و دستگاه – را که به طور همزمان طیف گسترده ای از تهدیدات امنیت سایبری را برطرف می کند ، مورد تقاضا و انتظار قرار می دهند. تولیدکنندگان امنیت همچنین باید امنیت محصولات خود را در کل چرخه زندگی پوشش دهند.

کلمات نهایی

همانطور که سال 2020 آغاز یک دهه جدید است ، ما انتظار داریم دهه جدیدی از نوآوری در فن آوری ها و برنامه ها را شاهد باشیم. در کنار روندهای برجسته صنعت امنیتی که در بالا ذکر شد ، سایر روندها مانند 5G ، داده های بزرگ ، عملیات شرکت هوشمند و مقررات سختگیرانه محافظت از داده ها مانند GDPR اتحادیه اروپا نیز ممکن است صنعت را در دهه 2020 تحت تأثیر بسزایی قرار دهد.