بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل با ده روش عالی

یک وبسایت آموزش سئو را در نظر بگیرید که توانسته برای مدت طولانی آمار بازدید بسیار خوبی داشته باشد. بی‌شک موضوع اصلی این سایت که همان « آموزش سئو » است تا حد زیادی بر جذب مخاطب اثرگذار خواهد بود. این موضوع امروزه بسیار محبوب بوده و جستجو برای آن، بالاست. اما آیا انتخاب یک موضوع مناسب برای بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل، کفایت می‌کند؟

تفاوتی ندارد که سایت در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند، حتماً رقیب‌های دیگری هم در صحنه هستند که بیکار ننشسته‌اند. پس چاره چیست؟

تکنیک‌های بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل

وقتی صحبت از بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل می‌شود، می‌توانیم در مورد انبوهی از روش‌های مختلفی حرف بزنیم. اثرگذاری همه این روش‌های بهبود بازدید، یکسان نیست، حتی بعضی از آن‌ها رایگان هستند و بعضی دیگر نیاز به صرف هزینه‌هایی هرچند جزئی دارند.

1.  بهبود محتوا قدیمی و بازنویسی آن‌ها

آن‌هایی که تا به حال یک سایت را مدیریت کرده باشند، این موضوع را خوب می‌دانند که استفاده از محتوای خوب تا چه اندازه می‌تواند کارآمد باشد. برای بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل می‌توان سفارش تولید محتوا به افراد با تجربه داد و به مرور سایت را با مقالات جدیدی تکمیل کرد. اما با محتواها و مقالاتی که از گذشته در سایت هستند باید چه کرد؟

بهترین کاری که در چنین مواقعی می‌توان انجام داد، بررسی مقالات قدیمی از نظر کیفیت و هماهنگی با موضوع سایت است. اگر نظر افراد حرفه‌ای را می‌خواهید، بهتر است شروع به بازنویسی و بهبود کیفیت این مقالات کنید.

2.  کلمات کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید!

حواستان باشد که شما به‌عنوان مدیر یک سایت در ابتدا با گوگل و درواقع یک موتور جستجو سروکار دارید!

سعی کنید تمرکز خود را روی انتخاب کلمات کلیدی پرجستجویی بگذارید که باعث بیشتر دیده شدن مطالب سایت شوند. در این مسیر دست تنها نیستید و ابزارهای جستجوی زیادی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب در اختیارتان خواهند بود.

نقش کلمات کلیدی برای بهبود آمار بازدید سایت، بسیار پررنگ است. توصیه می‌کنیم در ابتدای راه، جای پای خود را از این بابت، محکم کنید. برای این منظور بهترین کار این است که کلمات کلیدی را به شکلی انتخاب کنید که حداقل آمار جستجو برای آن‌ها، 10k باشد.

3.  بازدید با استفاده از بک لینک

لینک‌دهی توسط دیگر سایت‌ها به سایت شما می‌تواند آمار بازدید سایت شما را بسیار بهبود ببخشد. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، روی کلمات کلید‌ی که به کمک آن‌ها لینک‌دهی انجام می‌شود، دقت زیادی داشته باشید. اگر یک فروشگاه اینترنتی را مدیریت می‌کنید، قطعاً این روش می‌تواند برای شما معجزه کند.

4.  رسانه‌ها را به کار بگیرید!

سایت‌هایی که ماهیت رسانه‌ای دارند، یک بستر مناسب برای تبلیغ هستند. برای یک وب‌سایت که در مسیر دیده شدن است، خرید رپورتاژ می‌تواند همچون یک نوشیدنی انرژی‌زا عمل کند. بی‌شک وبسایت‌های خبری مخاطبان به نسبت زیادتری دارند و به وسیله خرید رپورتاژ می‌توان از این قابلیت آن‌ها استفاده کرد.

مقاله‌ای که برای رپورتاژ منتشر می‌شود هم جنبه آگاهی‌بخش دارد و هم یک مقاله با ماهیت تبلیغی است. در این مقالات به کمک لینک‌دهی، می‌توانید مخاطبان زیادی را برای وب‌سایت خود جذب کنید.

5.  تداوم در بارگذاری محتوای جدید

یکی از عواملی که می‌توان برای بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل، کارآمد باشد، داشتن یک روند مشخص و مداوم برای بارگذاری محتوای جدید است. بی‌شک یکی از اصلی‌ترین ابزارهای گوگل برای ارزش‌گذاری هر وب‌سایتی، بررسی محتوای ارائه شده توسط آن است. با این وجود برای اثرگذاری بهتر چنین مطالبی، لازم است به طور روزانه برنامه‌ای برای وارد کردن آن‌ها داشته باشید.

6.  عناوین و کلمات کلیدی طولانی

از شما به عنوان شخصی که یک سایت را مدیریت می‌کند، انتظار می‌رود که اطلاعات کاملی در این حوزه داشته باشید. یکی از روش‌هایی که می‌توانید به کمک آن، ورودی و بازدید از سایت را بهبود دهید، استفاده از کلمات کلیدی و عناوین طولانی است.

هنگامی که از عناوین یا کلمات کلیدی طولانی استفاده می‌شود، رتبه گرفتن بسیار آسان‌تر خواهد بود و مخاطب می‌تواند به جستجوی هر بخشی از آن عنوان، به وب‌سایت شما دسترسی پیدا کند.

7.  از ایمیل مارکتینگ غافل نشوید!

بسترهای زیادی مانند شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که می‌توانید، لینک سایت خود را در آن‌ها منتشر کنید. اما برخی از آن‌ها همچون اینستاگرام، روی این موضوع حساسیت زیادی دارند. راه چاره استفاده از ایمیل مارکتینگ است. با کمک این روش و ارسال لینک برای مخاطبان، می‌توانید بازدید بیشتری برای سایت خود ایجاد کنید.

8.  محتوا را در قالب ویدئو، تصاویر و فایل‌های صوتی ارائه کنید!

چیزی که بیشتر شاهدش هستیم، استفاده از محتوای متنی است و قطعاً این راه اشتباهی نیست؛ اما می‌توانید برای ترغیب مخاطبان به بازدید از سایت، محتواهای مختلفی در قالب ویدئو، تصاویر، فایل‌های صوتی و یا پادکست منتشر کنید. این کار یک وجه تمایز به شما می‌دهد و یکی از بهترین روش‌های بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل است.

9.  شبکه‌های اجتماعی را به کار بگیرید!

خوشبختانه در عصر حاضر، شاهد انبوهی از شبکه‌های اجتماعی هستیم که هر یک به نحوی محبوبیت دارند. این راه که در بیشتر موارد رایگان است، می‌تواند ترافیک بیشتری برای سایت شما ایجاد کند. تنها کافیست با توجه به قوانین هر یک از این شبکه‌های اجتماعی، اقدام به انتشار لینک سایت خود کنید. اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی باشید، استفاده از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی برای شما بیش از سایرین، توصیه می‌شود.

10.   بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل، از طریق ارائه محتوای اختصاصی

محتوای اختصاصی را چگونه تعریف می‌کنید؟

در اینجا منظور از آن، محتواهایی هستند که توسط شما و با موضوعی مرتبط با وب‌سایتتان تولید می‌شود. برای مثال می‌توان به دوره‌های آموزشی یا وبینارها، اشاره کرد که باعث جذب مخاطبان جدیدی خواهند شد.

زمان تنگ است! برای بالا بردن بازدید سایت در گوگل همین حالا اقدام کنید.

مراقب باشید که حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی، هیچ‌گاه منتظر شما نمی‌ماند. درواقع هر روز رقیب‌های جدیدی خواهید داشت که شاید بیش از شما به فکر بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل باشند. اگر دست نجنبانید ممکن است خیلی زود از صفحات اول گوگل، محو شوید. در این صورت برای بازگشت به جایگاه اصلی خود نیاز به تلاش بسیار بیشتری خواهید داشت.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.