افزایش کلیک گوگل با یاسئومی به چه معناست؟

فعالیت در فضای اینترنت و مخصوصا جذب مخاطب یکی از مواردی که صاحبان سایت همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنند. میزان جذابیت وب سایت شما باید به اندازه‌ای باشد که مخاطب را مجبور به کلیک کردن کند. زمانی که مخاطب را مجاب به کلیک کردن کنید نرخ کلیک سایت شما افزایش پیدا میکند.

نرخ کلیک یا CTR یکی از مواردی است که امروزه برای بهینه سازی موتورهای جستجو مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. نرخ کلیک چیست؟ چه تاثیری در سئو دارد؟ یا اینکه چطور میشود نرم کلیک وب سایت را بالا برد؟ از جمله سوالاتی هستند که در ذهن جرقه میزند.

اگر علاقه دارید تا افزایش کلیک گوگل را دریافت کنید و شناخت بهتری نسبت به نرخ کلیک یا CTR داشته باشید، تا انتهای مقاله افزایش کلیک سایت یاسئومی همراه ما باشید.

افزایش کلیک گوگل یا CTR چیست؟

افزایش کلیک سایت

در دنیای امروز روش های زیادی برای بالا بردن بهبود عملکرد وب سایت وجود دارد که هر یک نتایج متفاوتی را در بر خواهند داشت. یکی از مهمترین معیارهایی که تاکنون وجود داشته و همیشه تاثیر خود را داشته است، نرخ کلیک یا CTR است.

CTR مخفف عبارت Click Through Rate است که به معنای نرخ کلیک میباشد. در واقع تعداد کلیک هایی که کاربران بر روی تبلیغات، لینک ها و یا کلیدها انجام میدهند توسط معیاری به نام CTR محاسبه می‌شود.

به کمک نرخ کلیک یا CTR میتوانید بفهمید که محتوای وب سایت شما تا چه میزان برای کابران جذابیت داشته و روی آن کلیک کرده اند. با کلیک کاربران وارد سایت شما میشوند و محتوای سایت شما را میبینند. در واقع وب سایت شما برای همین هدف ساخته شده است.

هرچقدر نرخ کلیک سایت شما بالا برود بروی موفقیت وب سایت تاثیر مستقیم دارد.

نحوه محاسبه نرخ کلیک گوگل

اما سوال اینجاست که نرخ کلیک چگونه محاسبه می شود؟

در واقه نرخ کلیک واقعی از تقسیم تعداد کلیک ها بر تعداد نمایش ها (Impression) و در نهایت ضربدر 100 بدست می آید.

 

نکته: Impression: به معنای نمایش وب سایت است. گاها پیش می آید که سایت شما در نتایج نمایش داده میشود اما کاربر روی ان کلیک نمیکند. در نتیجه برای محاسبه نرخ کلیک، CTR بر Impression تقسیم میشود.

برای محاسبه نرخ کلیک ابزارهای متعددی طراحی شده است. از جمله معروف ترین ابزارها برای محاسبه نرخ کلیک میتوان به سرچ کنسول گوگل و گوگل آنالیتیکس اشاره کرد.

افزایش کلیک گوگل در سئو چه تاثیری دارد؟

همانطور که گفته شد یکی از معیارهای مهم در بهینه سازی عملکرد وب سایت افزایش کلیک گوگل است. این امر تاثیر مستقیم بر سئوی سایت دارد. فرض کنید که روزانه تعدادی زیادی از کاربران بر روی لینک های سایت شما کلیک کرده و وارد سایت شوند. بر همین اساس گوگل سایت شما را از نظر محبوبیت کاربران در رتبه بالاتری قرار خواهد داد.

اما اگر کاربران لینک سایت شما را ببینند اما کلیک نکنند عملا شما امتیاز این قسمت را از دست داده اید. پس باید محتوایی جذاب تولید کنید تا کاربران متقاعد شوند و بر روی سایت شما کلیک نمایند. این روش در افزایش کلیک گوگل موثر است. به یاد داشته باشید که گوگل به دنبال سایت های کابرپسند است.

راه های افزایش کلیک گوگل

اما از چه روش هایی میتوان افزایش کلیک گوگل را بالا برد؟ در ابتدا باید سایت خود را بهینه کنید. بهینه سازی و کار روی سئو و در نهایت تولید محتوای جذاب میتواند نرخ کلیک وب سایت را بالا ببرد. از جمله مواردی که برای افزایش کلیک گوگل توسط تیم خدمات سئو یاسئومی انجام میشود:

افزایش کلیک گوگل

 1. تلاش در بالا بردن رتبه های برتر در نتایج گوگل

یکی از دریافت رتبه های بالای گوگل توجه به الگوریتم هاست. همیشه محتوای خود را طبق الگوریتم های گوگل تولید تنظیم کنید. از جمله الگوریتم های مهم گوگل در تولید محتوا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده درست از تگ های H1، H2 و سایر تگ ها
 • استفاده از لینک های داخلی و خارجی
 • طراحی ساده با دسترسی آسان به بخش های مختلف
 • تولید محتوایی مفید و براساس نیاز کاربر
 • دقت در متن محتوا و پرهیز از غلط املایی
 • و …
 1. تولید محتوای جذاب براساس نیاز کاربران

مخاطبان بسیار مهم‌اند. محتوایی که تولید می کنید باید از دید کاربر آنقدر جذاب باشد که او را مجاب به کلیک کند. برای داشتن محتوایی جذاب و کاربرپسند موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • بکار بردن عنوان های جذاب و مناسب محتوا
 • انتخاب کلمات کلیدی متناسب با محتوا
 • استفاده از عبارات جذاب
 • بهینه سازی توضیحات متا
 • استفاده از تگ های مختلف H1، H2، H3 و …
 • کمک گرفتن از Schema برای جذاب کردن محتوا
 • بکار بردن URLهای خوانا و کوتاه

یکی از خدمات ما سئو محتوایی یاسئومی است که توسط تیمی حرفه ای  انجام میشود.

تولید محتوای سئویی

 1. بکار بردن تبلیغات کلیک گوگل

یکی دیگر از راه های بالابردن افزایش نرخ کلیک PPC یا Pay Per Click است. در این روش گوگل به ازای هر کلیکی که نتیجه نمایش دادن آن در رتبه های بالا است، از شما هزینه دریافت می کند. در ابتدای این لینک کلمه Ad که مخفف کلمه Advertisement است را نمایش می دهد که در واقع نشانه تبلیغاتی بودن سایت است.

این روش برخلاف کلیک ترافیک طبیعی است که رایگان بود. به ازای هر کلیک شما باید هزینه ای را پرداخت کنید.

 1. بهینه سازی سایت برای تلفن های همراه

امروزه اکثر مردم تلفن همراه هوشمند دارند و جستجوهای خود را با تلفن همراه انجام میدهند. در صورتی که سایت شما برای موبایل بهینه سازی نشود کاربر با دیدن سایت در صفحه ای کوچک کلافه شده  و اصلا سایت را باز نخواهد کرد. تبلیغات به صورت ناهنجار در صفحات تلفن همراه باید کاهش جذابیت و در نتیجه کاهش مخاطب خواهد شد.

در پایان

در نهایت به اهمیت CRT در عملکرد سایت اشاره کردیم و توضیح دادیم به کمک چه روش هایی میتوان افزایش کلیک گوگل را بالا برد. CTR از جمله روش هایی است که میتواند سئوی سایت را بهبود ببخشد پس از اهمیت آن غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.