وقتی معماری به کمال می رسد; 30 تصویر خیره کننده از ساختمان

خیلی چیزها می توانند یک شهر را شکل دهند. فرهنگ، تاریخ، زندگی اجتماعی یا حتی غذا. اما شاید بارزترین ویژگی یک شهر معماری آن باشد. برخی از ساختمان ها می توانند با طراحی خیره کننده و زیبایی تمیز خود مردم را مسحور کنند. ساختار شهر از طریق برنامه ریزی شهری دقیق و درک ریشه های فرهنگی می تواند ما را به سفری در زمان ببرد. در این قسمت از جلد تصاویری از معماری های جالب و برخی از چشم نوازترین تصاویر ساختمان هایی که تا به حال دیده اید را گردآوری کرده ایم. برای دیدن این عکس ها با زومیت همراه باشید.


شاهکار معماری

معابد خورشید و ماه در گویلین، چین


شاهکار معماری

خیابان شامبال در نیویورک


گاهی اوقات به نظر می رسد که ساختمان ها می توانند با شما صحبت کنند. ویژگی های معماری، منحنی ها و سبک کلی یک ساختمان، تاریخ آن را نشان می دهد. یک ساختمان می تواند نشان دهد که سنت ها، جشن ها و ایده ها یا ایده های رایج در آن زمان چه بوده است.

بر کسی پوشیده نیست که زیبایی نسبی است. اگر ساخت و ساز برای شما عجیب به نظر می رسد، به این معنا نیست که سازنده آن بد سلیقه است. مطابق با “رون آرادمعمار، طراح و هنرمند، چیزی که ما به آن معماری زیبا می گوییم، ساختاری است که شامل فرهنگ، زمینه، تاریخ شخصی، سلیقه اکتسابی و مهمتر از همه ایده ها است. وقتی یک مشکل معماری با یک ایده حل می شود، آن ایده همیشه در ساختمان قابل مشاهده است. این ایده جلوه بصری دارد که زیباست.


شاهکار معماری

مونت سن میشل، فرانسه


شاهکار معماری

قلعه اوزاکا، ژاپن


چرخه زیبایی به این صورت پیش می‌رود: شوک، پذیرش، سپس جریان اصلی، قبل از اینکه به چیزی برای شورش تبدیل شود. خود یعقوب معمار دیگری است که می گوید:

وقتی مردم از کلمه زیبایی در طراحی استفاده می کنند، به تمام مشکلات زندگی مدرن، همه تردیدها، ترس ها و چالش های آن پناه می برند.

جلب توجه تنها ویژگی معماری های بزرگ نیست. سازه ها یکی از منابع اصلی اطلاعات در مورد فرهنگ های باستانی هستند. از طریق ساخت و سازها می توانیم از وضعیت سازندگان و سایر افرادی که در آنجا زندگی می کنند ایده ای داشته باشیم. به تمدن مصر باستان فکر کنید. ما اهرام، معابد و مجسمه های ابوالهول را می بینیم و بلافاصله می توانیم بفهمیم که حاکمان و مذهب آنها در آن زمان چگونه بوده است.


شاهکار معماری

کیوتو، ژاپن


شاهکار معماری

مجسمه 50 فوتی یک زن هندی در داکوتای جنوبی با عنوان “کرامت”.


همچنین رویدادهای مهم تاریخی مانند انقلاب صنعتی بر بسیاری از جنبه های زندگی تأثیر گذاشته است. تولد تولید انبوه آهن و فولاد روند ساخت و ساز را تغییر داد و راه را برای مدرنیسم هموار کرد و امکان طراحی سازه های بزرگتر و سبکتر را فراهم کرد. همه انقلاب ها و تغییرات تاریخی بر نحوه نگاه و تفکر ما در مورد طراحی تاثیر می گذارد.


شاهکار معماری

فرودگاه جوئل چانگی، سنگاپور


شاهکار معماری

ویلای 24 ساله ویستریا، این ویلای زیبا در ایرلند واقع شده است.


شاهکار معماری

دو خانه چوبی قرن هفدهمی در Koedlinburg، آلمان، یکی از بهترین شهرهای قرون وسطی و رنسانس در اروپا حفظ شده است، در طول جنگ جهانی دوم از آسیب های بزرگ جان سالم به در بردند.


اگر مفاهیم طراحی در مورد فرهنگ و محیط گذشته ما چیزهای زیادی را به ما می گوید، در مورد شیوه زندگی فعلی ما چطور؟ در حال حاضر یکی از مهمترین مسائل استفاده بهینه از منابع و دوام ساختمان است

مقاله مرتبط:

و) اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده تخمین می زند که ساختمان ها حدود 40 درصد از انتشار سالانه CO2 در جهان را تولید می کنند. انتظار می رود مساحت مورد استفاده برای ساخت ساختمان ها تا سال 2060 دو برابر شود.

با ادامه افزایش سطح جمعیت و دریاها، معماران نیاز به تطبیق دارند. معماری راه حل فقر، ازدیاد جمعیت و فرسایش زمین است.

امروزه از معماران خواسته می شود که استفاده بهینه از منابع، ردپای کربن، هزینه و نوآوری را در ساختمان های خود در نظر بگیرند. چوب یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی است. هزاران سال است که از چوب در ساختمان ها استفاده می شود. هنوز ساختمان هایی با قدمت 6000 سال قبل از میلاد وجود دارد. چوب یک ماده ارزان، سبک و آسان برای ساخت است.

آینده معماری هر سال به راه حل های سازگار با محیط زیست و پایدار نزدیک تر و نزدیک تر می شود. چوب با ذخیره کربن به سیاره ما کمک می کند.


شاهکار معماری

ساختمان پارلمان مجارستان № 11، بوداپست


شاهکار معماری

خانه درختی، سنگاپور


شاهکار معماری

کاسا باتلو، بارسلونا، اسپانیا


شاهکار معماری

پل در چین


شاهکار معماری

صحنه عصر در برمن، آلمان


شاهکار معماری

قلعه در آلمان


شاهکار معماری

پناهگاه لاس لاکساس، کلمبیا


شاهکار معماری

خانه قورباغه در Bielsko-Biała، لهستان

شاهکار معماری

Tolbout Pub، ادینبورگ


شاهکار معماری

خانه های چوبی در برگن، نروژ


شاهکار معماری

شهری در سواحل زیبای دریاچه کومو در شمال ایتالیا


شاهکار معماری

Cotton Manor English Garden، خانه ای روستایی متعلق به قرن هفدهم، که در دهه 20 قرن گذشته گسترش یافت. کاتن، همپتونشایر شمالی، انگلستان


شاهکار معماری

قلعه Valtsin بر روی صخره ای مشرف به رودخانه Loess. این قلعه در قرن سیزدهم ساخته شده و از آن زمان تاکنون چندین بار بازسازی شده است. نامور، والونیا، بلژیک


شاهکار معماری

دروازه قدیمی در ایرلند شمالی


شاهکار معماری

مقایسه معماری در منطقه تاریخی کلینتون هیل نیویورک، که شامل 1063 ساختمان عمدتاً مسکونی است که بین دهه‌های 1840 و 1930 به سبک معاصر و بازسازی‌های رایج آن زمان ساخته شده‌اند.


شاهکار معماری

خانه سنگی در دهکده کوچک تیسینگتون، دربی شایر، انگلستان


شاهکار معماری

سن کارلو الا کواترو فونتانه، کلیسای کاتولیک در رم، ایتالیا


شاهکار معماری

معبد امام رضا، مشهد، ایران


شاهکار معماری

ترمینال بزرگ مرکزی در نیویورک در سال 1929. متاسفانه به دلیل ساخت ساختمان های بلند در اطراف این ساختمان، امروزه خورشید نمی تواند آنطور بتابد.


امروزه به دلیل رشد سریع جمعیت و تغییر سبک زندگی، تقاضا برای خانه های کوچک بسیار بیشتر از همیشه شده است. آینده معماری متعلق به سازه های کوچک و قابل حمل است.

به گفته شورای جهانی ساختمان سبز:

ساختمان سبز ساختمانی است که اثرات منفی طراحی، ساخت یا بهره برداری را کاهش داده یا از بین می برد و می تواند تأثیر مثبتی بر اقلیم و محیط طبیعی ما داشته باشد.

ما امیدواریم که در آینده معماری از مواد فشرده و قابل استفاده مجدد، زندگی فشرده تر، سبزتر و متحرک تر استفاده کند.


شاهکار معماری

کلیسای سنت شاپل در پاریس


شاهکار معماری

یک عصر برفی در دانشگاه آکسفورد

***

امیدواریم این قسمت از جلد برای شما جالب باشد. نظر شما در مورد این تصاویر چیست؟ کدام معماری را بیشتر دوست داشتید؟ نظرات خود را با ما و کاربران زومیت در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.