مروری بر ویژگی های کانسپت آفرودیت میباخ و مرسدس بنز

چند روز پس از مرگ ناگهانی ویرجیل آبلو، یکی از طراحان برجسته دنیای مد، مرسدس مفهومی کاملا متفاوت به نام پروژه مایباخ را ارائه کرد. این کانسپت زیر نظر آقای Ablu و مدیر طراحی مرسدس بنز، گوردون واگنر ایجاد شد و نشان دهنده برداشت این شرکت از یک کوپه الکتریکی دو نفره مناسب برای مسیرهای خارج از جاده است.

به گفته مرسدس بنز، هیچ خط قرمز یا قاب قرمزی برای تیم طراحی می باخ تعریف نشده است و آنها در خلق این مفهوم آزادی کامل داشته اند. این منجر به یک ماشین بسیار عجیب و ساختارشکن شد. این کانسپت الکتریکی حدود 6 متر طول دارد و کاپوت آن یکی از طولانی ترین هاست!

پروژه Maybach یک وسیله نقلیه مدرن آفرود را در نظر می گیرد، به همین دلیل است که این خودرو از سطح زمین بسیار بلند است. برای جلوگیری از آسیب دیدن بدنه، فیوز و میله در قسمت های مختلف این کانسپت تعبیه شده است. همانطور که انتظار می رفت، لاستیک ها آفرود هستند و ابعاد بزرگی دارند.

به طور کلی پروژه مایباخ شبیه هیچ محصول دیگری از مرسدس نیست. در نمای جلو، این کانسپت به نوار LED افقی مجهز شده و جلوپنجره آن نیز نورپردازی شده است. چراغ های جلو نیز LED هستند و به خوبی در چارچوب گرد قرار می گیرند. با توجه به دماغه عمودی و محل قرارگیری المان های نما، می توان طراحی مرسدس مایباخ را نیز کمی شبیه به محصولات رولزرویس مشاهده کرد.

جالب اینجاست که پوشش پروژه مایباخ شفاف است و چندین پنل خورشیدی زیر آن قرار دارد. ناگفته نماند که این پنل ها به گونه ای طراحی شده اند که بخشی از انرژی مصرف شده را تامین کرده و دامنه حرکت را افزایش می دهند.

نمای عقب پروژه می باخ شباهت زیادی به نمای جلو دارد. چراغ های این قسمت نیز به صورت گرد طراحی شده و آرم مایباخ در داخل آنها نقش بسته است. زیر این چراغ ها هیچ سپر وجود ندارد، اما در عوض یک میله و سینی محافظ وجود دارد.

در داخل کابین با محیطی بسیار جادار، مینیمال و البته مجلل مواجه هستیم. در کنار بدنه، رنگ به کار رفته در این قسمت نیز از بیابان اقتباس شده است. صندلی‌های این کانسپت به‌طور عجیبی آینده‌نگر هستند و مسافران می‌توانند زمانی که کاملاً دراز می‌کشند، آن‌ها را به تخت تبدیل کنند.

کنترل پنل پروژه Maybach شکلی صاف و ساده دارد و در طراحی اجزای خود از مدل های قدیمی و کلاسیک الهام گرفته شده است. خوشه یا صفحه نمایش به اصطلاح تقویت کننده های این کانسپت در وسط داشبورد قرار گرفته است. با توجه به فضای بزرگ کابین پروژه مایباخ، محفظه های متعددی برای نگهداری اقلام و ابزارهای مختلف در نظر گرفته شده است. بد نیست اشاره کنیم که این کانسپت تبر خاصی با لوگوی می باخ دارد! این تبر در قاب مخصوص روی چهارچوب در قرار می گیرد!

ناگفته نماند که ویرجیل آبلو یک طراح مد، معمار، مدیر، کارآفرین و بشردوست آمریکایی با تجربه درخشان بود. او بنیانگذار و مدیر عامل برند Off-White و مدیر هنری بخش پوشاک مردانه Louis Vuitton از سال 2018 است. آقای آبلو در 28 نوامبر در سن 41 سالگی بر اثر نوعی سرطان نادر درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.