عملکرد منحصر به فرد کیا EV6 در تست گوزن; خط کراس اوور کره ای برای اتومبیلرانی آلمانی

مجله اسپانیایی km77 در جدیدترین بررسی خود به سراغ کیا EV6 رفت و عملکرد آن را در تست گوزن ارزیابی کرد. این کراس اوور کره ای مانند اکثر مدل های برقی در تست گوزن ها بسیار خوب عمل کرد و توانست رکورد درخشان 78 کیلومتر بر ساعت را به نام خود ثبت کند. برای درک بهتر منحصر به فرد بودن این رکورد کافیست به رکورد Porsche Taikan Cross Turismo مراجعه کنید. این خودروی اسپرت آلمانی با رکورد 77 کیلومتر در ساعت در تست گوزن 77 کیلومتر کار خود را به پایان رساند.

همانطور که در فیلم ضمیمه مشاهده می کنید، کیا EV6 در اولین تلاش با سرعت 80 کیلومتر وارد یک جاده مارپیچ می شود. در این تست EV6 از مسیر منحرف می شود و بدون برخورد با مخروط ها نمی تواند به خط پایان برسد. در تلاش های دیگر این کراس اوور برقی نیز با سرعت ورودی 81 و 79 کیلومتر بر ساعت از کار افتاد و از جاده منحرف شد.

گفتنی است فولکس واگن ID.4 رقیب مستقیم کیا EV6 است. این کراس اوور آلمانی در تست گوزن 77 کیلومتری رکورد 73 کیلومتر در ساعت را به نام خود ثبت کرد. جالب اینجاست که نماینده جدید کره در بازار خودروهای برقی از مدل های اسپرتی مانند مرسدس AMG A45 S و Bamoo M235 پیشی گرفته است. این دو خودرو به ترتیب رکورد 75 و 68 کیلومتر بر ساعت را ثبت کرده اند!

همانطور که km77 نشان می دهد، کیا EV6 هندلینگ خوبی دارد و حرکات آن کاملا قابل پیش بینی است. فرمان این خودرو به طور دقیق تشریح شده و 77 کیلومتر تاکید دارد که در مانورهای ناگهانی اعتماد به نفس لازم و کافی را به راننده می دهد.

ناگفته نماند که کیا EV6 در آوریل گذشته معرفی شد. پاور پایهایه مدل اصلی این کراس اوور پاک باتری با ظرفیت 58 کیلووات ساعت می باشد. این باتری از یک موتور محور عقب با قدرت 168 اسب بخار و گشتاور 350 نیوتن متر تغذیه می کند.

در نسخه چهارچرخ محرک، موتور دیگری به محور جلو اضافه شده است تا قدرت کل به 232 اسب بخار و گشتاور 605 نیوتن متر افزایش یابد. این نسخه از EV6 6.2 ثانیه طول می کشد تا به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. برد نسخه مجهز به باتری 58 کیلووات ساعتی حدود 400 کیلومتر برآورد شده است.

پرچمدار EV6 با پسوند GT شناخته می شود. این مدل تنها با باتری 77.4 کیلووات ساعتی و دو موتوره که 577 اسب بخار قدرت دارد تولید می شود. و 740 نیوتن متر گشتاور. کیا ادعا می کند که EV6 GT تنها در 3.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد. در این زمینه باید گفت که این کراس اوور برقی سریعتر از پورشه تایکان 4S است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.