سنسور دوربین چشم انسان سامسونگ را معرفی می کنیم

به گفته سامسونگ موبایل، در یک وبیناری که توسط تکنو موبایل برگزار شد، سامسونگ توسعه اولین دوربین ISOCELL خود را با فیلتر رنگی RGBW خود تایید کرد. نام سنسور دوربین جدید بر اساس اطلاعات تایید شده ISOCELL GWB است و برخلاف اندازه 50 مگاپیکسلی که در شایعات قبلی ذکر شده بود، اندازه این سنسور 64 مگاپیکسلی خواهد بود.

معاون فناوری سامسونگ الکترونیکس چین سنسور ISOCELL GWB را معرفی کرد و آن را “نزدیک ترین حسگر عکاسی به چشم انسان” نامید. افزودن یک پیکسل سفید به مدل فیلتر رنگی RGB حساسیت سنسور به نور را افزایش می دهد. چنین چیدمان زیرپیکسلی هوشمندانه، حتی در شرایط نور کم، تصاویر روشن تری را با دقت رنگ بیشتر می گیرد.

سامسونگ حسگر ISOCELL GWB را در فرآیند همکاری با شرکت چینی TECNO Mobile توسعه داد. بنابراین می توان پیش بینی کرد که سنسور جدید و قدرتمند سامسونگ برای اولین بار در تکنو سال آینده عرضه شود. البته ممکن است این قطعه منحصرا متعلق به برند چینی تکنو باشد و سایر مشتریان قطعات سامسونگ نیز می توانند از این جهش تکنولوژیک در عکاسی بهره ببرند.

مقاله مرتبط:

زیرا سنسور ISOCELL GWB با توضیحات اولیه دوربین سری گلکسی S22 سامسونگ مطابقت ندارد. بنابراین، ارائه رسمی این سنسور در رویداد Galaxy Unpacked در فوریه 2022 (فوریه 1400) انجام نخواهد شد. البته طبق گزارشات، نسخه استاندارد گلکسی اس 22 و گلکسی اس 22 پلاس دارای دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی است; در همین حال، شایعه شده است که گلکسی اس 22 اولترا به سنسور 108 مگاپیکسلی مجهز شده است.

علاوه بر این، برخی معتقدند سنسور ISOCELL GWB تنها سنسور مجهز به RGBW سامسونگ نیست و در صورت صحت شایعات اولیه، سنسور RGBW 50 مگاپیکسلی دیگری نیز در سال آینده عرضه خواهد شد. در هر صورت تقریباً می توان مطمئن بود که سنسور 64 مگاپیکسلی ISOCELL GWB آخرین سنسور RGBW تولید شده در آزمایشگاه تحقیق و توسعه سامسونگ نخواهد بود. هنوز امکان تست و استفاده از این سنسور برای منتقدان وجود ندارد و تنها اطلاعات موثقی توسط تیم تحقیق و توسعه سامسونگ ارائه شده است.

نظر شما در مورد ساخت حسگر عکس با عملکردی مشابه چشم انسان چیست؟ آیا این ممکن است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *