خرید دوربین های سونی به دلیل کمبود تراشه به طور فزاینده ای دشوار می شود

کمبود جهانی تراشه، مدل دیگری از دوربین سونی را از خط تولید خارج کرده است. به گزارش Digital Photography Review، این بار سونی سفارشات ZV-E10 را که یک دوربین عکاسی بدون آینه است متوقف کرد. شرکت ژاپنی این دوربین را در ماه آگوست عرضه کرد.

به گزارش ورج، سونی با انتشار پستی در وب سایت خود از تعلیق دوربین خبر داد و اشاره کرد که دیگر ZV-E10 را در فروشگاه یا نمایندگی خود نمی فروشد. سونی در بیانیه ای اعلام کرد: در زمینه محصولات تصویربرداری دیجیتال، خرید قطعات به دلیل اثرات کمبود جهانی نیمه هادی ها به تعویق افتاده است.

متأسفانه ZV-E10 تنها دستگاهی نیست که سونی در سال 2021 به طور موقت تولید آن را متوقف کرده است. در نوامبر، این شرکت فروش سری A7 II، A6400 و A1600 را به همراه میکروفون تفنگ ECM-B1M و دوربین فیلمبرداری PXW-Z190 متوقف کرد. علاوه بر این، غول دوربین هندی‌کم HDR-CX680 را در ماه آوریل متوقف کرد.

در همین حال، به نظر می رسد تولید دوربین های سونی A9 متوقف شده یا به تولید انبوه نمی رسد. زیرا لیست Adorama و B&H Photo می گوید “دیگر در دسترس نیست”. دوربین Sony A7R II نیز که در سال 2015 معرفی شد و در فروشگاه های آنلاین موجود نیست، به همین ترتیب است.

مقاله مرتبط:

در حال حاضر، شرکت های دوربین، مانند هر صنعت دیگری، در تلاش هستند تا محصولات کافی برای پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان تولید کنند. برای مثال، در ماه ژوئن، نیکون استفاده از آداپتور برق متناوب EH-7P را با دوربین های Z7 و Z7 II خود متوقف کرد. زیرا قطعات کافی برای رفع نیاز مشتریان وجود نداشت.

Canon همچنین اعلام کرد که سفارش EOS R3 تا 6 ماه به دلیل تاخیر در تحویل Fujifilm X-S10 و برخی از دوربین های دیگر در اوایل سال جاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *