توییتر با پروژه جدید خود قصد دارد از افراد مهم محافظت کند

توییتر قصد دارد در پروژه مخفی خود به نام «پروژه گاردین» از قهرمانان و کاربران جنجالی پلتفرم خود که فالوورهای زیادی دارند، در برابر فشار دیگران محافظت کند.

بر اساس گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، این پلتفرم فهرستی از هزاران کاربر از جمله نوازندگان، ورزشکاران حرفه ای، روزنامه نگاران و دیگران را تهیه کرده است که به طور خاص در معرض خطر قرار گرفته اند و قصد دارند به روش خود از آنها در برابر حمله سایر کاربران محافظت کنند.

توییتر

پروژه ای جدید در توییتر برای کاهش ارسال محتوای نامناسب

بلومبرگ در گزارش خود اشاره می کند که وقتی توییتر گزارشی از یک پست توهین آمیز مربوط به یکی از این حساب ها دریافت می کند، تیم نظارت بر محتوای این پلتفرم آن را بسیار سریعتر از بقیه مدیریت می کند. ایده اصلی برنامه حفاظت از توییتر، جلوگیری از انتشار محتوای نامناسب و همچنین محافظت از کاربران برجسته آن است.

جوئل راث، رئیس ادغام توییتر، به بلومبرگ گفت که کاربران در لیست جدید پروژه های شبکه های اجتماعی فقط افراد مشهور نیستند. تمامی کاربرانی که توسط کاربران توییتر تهدید می شوند نیز به طور موقت در این لیست قرار خواهند گرفت.

همانطور که در این گزارش توضیح داده شده است، وقتی توییتر متوجه می شود که تعداد زیادی پیام های نفرت انگیز درباره یک کاربر وجود دارد، ممکن است آن کاربر به برنامه پلتفرم اضافه شود و آن کاربر حتی متوجه نشود. در برخی موارد، کاربران ممکن است بخواهند توییتر ایمن تر باشد.

برخی از کاربرانی که نام آنها در گذشته در لیست های Project Guardian آمده است عبارتند از وائل غانیم، فعال اجتماعی مصری و اسکات گوتلیب، کمیسر سابق سازمان غذا و داروی ایالات متحده. توییتر همچنین از این برنامه برای محافظت از خبرنگارانی که موضوعات بحث برانگیز را پوشش می دهند، استفاده خواهد کرد.

علاوه بر این پروژه، توییتر از چندین عامل دیگر برای اولویت بندی پاسخ های خود به گزارش های کاربران، از جمله تعامل با پست، تعداد فالوورها و مضر بودن یا نبودن توییت گزارش شده استفاده خواهد کرد.

در اوایل این ماه، جک دورسی از سمت مدیر اجرایی توییتر استعفا داد و پاراگ آگراوال جایگزین او شد. از آن زمان تغییرات ساختاری قابل توجهی در پلت فرم ایجاد شده است و به نظر می رسد این پروژه جدید بخشی از آن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.