بنیاد چان زاکربرگ 3.4 میلیارد دلار برای بهبود سلامت عمومی هزینه می کند

بنیاد بشردوستانه چان زاکربرگ که توسط مارک زاکربرگ و همسرش پریسیلا چان اداره می شود، می خواهد 3.4 میلیارد دلار طی 10 تا 15 سال آینده برای بهبود پیشرفت علمی و زیست پزشکی هزینه کند.

بنیاد چان زاکربرگ، یا به اختصار CZI، اخیراً اعلام کرده است که در یک پروژه جدید می‌خواهد فوراً فرآیندهای بیولوژیکی بدن را نظارت، اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل کند. این شرکت که هدف بلندپروازانه درمان، پیشگیری یا مدیریت همه بیماری‌ها را تا پایان قرن بیست و یکم دنبال می‌کند، می‌گوید بر توسعه تحقیقات، مؤسسات و فناوری‌هایی تمرکز خواهد کرد که می‌توانند به آن در دستیابی به این هدف در دهه آینده کمک کنند.

جف مک گرگور، سخنگوی CZI می گوید این بنیاد 500 میلیون دلار برای راه اندازی یک موسسه متمرکز بر هوش مصنوعی در دانشگاه هاروارد هزینه خواهد کرد. این موسسه که به مدت 15 سال بودجه دریافت کرده است، به نام مادر مارک زاکربرگ، کارن کوپنر زاکربرگ نامگذاری خواهد شد.

بنیاد چان زاکربرگ اهداف بزرگی در سر دارد

مک گرگور می گوید بین 600 تا 900 میلیون دلار در موسسه تصویربرداری زیست پزشکی CZI سرمایه گذاری خواهد شد. 1 میلیارد دلار دیگر به شبکه Chan Zuckerberg Biobub تزریق خواهد شد، پروژه ای که به دنبال گردآوری موسسات تحقیقاتی است تا دانشمندان بتوانند با یکدیگر برای مقابله با چالش های علمی بزرگ همکاری کنند. علاوه بر این، 800 میلیون دلار دیگر نیز طی 10 سال به باگ زیستی برای توسعه فناوری های درمان بیماری اهدا خواهد شد.

پریسیلا چان در پنجمین سالگرد CZI گفت: “در طول این پنج سال، از طریق همکاری با دانشمندان، بیماران و جامعه منبع باز، ما یاد گرفتیم که کجا می توانیم در تسریع زیست پزشکی موثرتر باشیم.” اکنون ما آماده هستیم تا کارمان را در فصل آینده شروع کنیم.» این بنیاد تاکنون صدها پروژه، آزمایش و تحقیق را تامین مالی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *