اینستاگرام قابلیت نمایش پست ها را بر اساس زمان ارسال در این پلتفرم بازیابی می کند

اینستاگرام اعلام کرده است که فید خبری زمانی دوباره به این شبکه اجتماعی اضافه می شود تا کاربران بتوانند پست های خود را از ابتدا به ترتیبی که به اشتراک گذاشته اند مشاهده کنند.

به گزارش Digital Trends، در سال 2016 اینستاگرام قابلیت نمایش پست ها را بر اساس زمان انتشار حذف کرد و در عوض از یک سیستم مبتنی بر الگوریتم استفاده کرد. این الگوریتم پست های مورد علاقه کاربران را بالاتر از سایر پست ها نشان می دهد. فید خبری الگوریتمی جایگزینی برای تماشای پست ها باقی خواهد ماند و اینستاگرام احتمالاً قابلیتی به نام Favorites را ارائه خواهد کرد.

آدام مصری در جلسه استماع سنا در روز چهارشنبه گفت:

در حال حاضر در حال کار بر روی نسخه ای از برنامه خبری هستیم که امیدواریم سال آینده آن را راه اندازی کنیم.

این جلسه بر نحوه برنامه ریزی اینستاگرام برای بهبود امنیت و ارائه راه حل های جدید به کاربران جوان تر این پلتفرم تمرکز می کند.

توییتی که بعداً توسط حساب اینستاگرام Comms به اشتراک گذاشته شد، توضیح می‌دهد که این شبکه اجتماعی در حال کار بر روی معرفی چندین روش جدید برای نمایش پست‌های کاربران است. در این توییت آمده است:

ما در حال آزمایش برخی از ویژگی ها هستیم. این ویژگی به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که کدام پست در بالای لیست شما ظاهر شود. علاوه بر این در حال کار روی گزینه دیگری هستیم که پست های افراد زیر را به ترتیب زمان انتشار نشان می دهد.

طبق این توییت مشخص شده است که احتمالا طیف وسیعی از روش ها برای مشاهده پست های اینستاگرام در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت که سیستم الگوریتمی یکی از آن روش ها خواهد بود. شایان ذکر است که روش نمایش پست ها بر اساس الگوریتم در حال حاضر توسط اینستاگرام استفاده می شود.

توییت دیگری در حساب اینستاگرام Comms چنین است:

ما می‌خواهیم روشن کنیم که در حال ایجاد گزینه‌های جدیدی هستیم که به کاربران امکان انتخاب بیشتری می‌دهد تا بتوانند تصمیم بگیرند که کدام پست در بالای لیست ظاهر شود، و این به معنای استفاده از جدول زمانی برای نمایش همه پست‌ها نیست. این ویژگی های جدید احتمالا اوایل سال آینده در دسترس خواهند بود.

تصمیم اینستاگرام برای معرفی مجدد فید خبری زمانی بازتاب حرکتی مشابه در توییتر در سال 2019 است. در اقدامی مشابه اینستاگرام شش سال پیش، توییتر فید خبری مبتنی بر زمان را از پلتفرم خود حذف کرد و به جای آن از یک سیستم نمایش توییت الگوریتمی استفاده کرد. کاربران برای نشان دادن پست های برتر الگوریتم در موقعیت بالاتر. جامعه توییتر سال ها پس از حذف ویژگی مبتنی بر توییت، از این شبکه اجتماعی انتقاد می کرد، روندی که در نهایت باعث شد توییتر دو سال پیش این ویژگی را به پلتفرم خود اضافه کند.

با این حال، توییتر به بررسی نحوه نمایش پست‌ها در طول زمان ادامه می‌دهد و اخیراً قابلیتی را معرفی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد آخرین بخش توییت را در بالای صفحه آپلود کنند.

در حال حاضر، آخرین توییت‌ها را نمی‌توان به‌عنوان برگه پیش‌فرض نمایش برگه تنظیم کرد و هر بار که برنامه را باز می‌کنید، تنظیمات صفحه اصلی را مشاهده خواهید کرد.

مقاله مرتبط:

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. واضح است که هر دو شرکت ترجیح می دهند از تنظیمات مبتنی بر الگوریتم استفاده کنند، زیرا آزمایش های مقایسه ای قبلی نشان داده است افرادی که از این روش استفاده می کنند زمان بیشتری را در این شبکه های اجتماعی می گذرانند و به همین دلیل تبلیغات دیده می شود. در این پلتفرم ها منتشر شده است، زیرا هوش مصنوعی استفاده شده در این الگوریتم می آموزد که کاربران به چه نوع انتشاراتی بیشتر علاقه دارند.

اما اقدام اینستاگرام برای بازگرداندن فیدهای خبری مبتنی بر زمان نشان می دهد که کاربران زیادی درخواست اضافه شدن این ویژگی به این پلتفرم را داشته اند و به همین دلیل پاسخ مثبت این شبکه اجتماعی به درخواست های کاربران را می توان اقدامی مثبت تلقی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.