اپل واچ چطور جان 1 مرد را نجات داد؟

apple-watch اپل واچ و نجات جان یک فرد

بارها این را شنیده‌ایم که اپل تنها پول برند خود را می‌گیرد. اما آیا این موضوع واقعیت دارد؟ در این مطلب داستان مردی را برای شما تعریف می‌کنم که با خرید اپل واچ نه تنها پولش را دور نریخته است؛ بلکه جانش را هم مدیون این ساعت خوش ساخت اپل است.

اپل واچ و تاثیر آن بر روی زندگی دیوید گیللی

اپل واچ سری 6 قابلیت جذابی دارد که شاید از آن بی‌خبر باشید. به تازگی این گجت جذاب قابلیت دنبال کردن فعالیت‌های قلب انسان را دارد. این ساعت هوشمند به طور مرتب ضربان قلب و میزان اکسیژن خون شما را اندازه گیری کرده و در صورت بروز مشکل آن را به شما خبر می‌دهد.

در سال‌های گذشته گزارش‌هایی مبنی بر این که اپل واچ توانسته جان مردم را با قابلیت ردیابی ضربان قلب نجات دهد؛ بیان شده اما داستانی که می‌خواهم برایتان تعریف کنم همین مدت قبل اتفاق افتاد. بهتر است داستان را از زبان خود دیوید گیللی مرد 61 ساله خوش شانی بشنوید که ساعت هوشمند اپل با ردیابی میزان اکسیژن خونش متوجه مشکلی در سلامتیش شد.

ماجرا از زبان دیوید 61 ساله

 

دیوید می‌گوید: حدود 10 سال است که با مشکلات قلبی دست و پنجه نرم می‌کنم و مدام تحت نظر پزشک هستم. اخیرا هم دچار یک بیماری قلبی به نام فیبرپلاسیون دهلیزی شده‌ام.

تقریبا یک شب جمعه عادی بود. من و همسرم مشغول تماشای تلویزیون بودیم. ناگهان احساس بدی به من دست داد. اصلا دلیلش را نمی‌دانستم. احساس می‌کردم قلبم دیگر نمی‌تپد. باور کنید وحشتناک‌ترین حالی‌ بود که تا به حال تجربه کرده‌ بودم.

اپل واچ و قابلیت بررسی اکسیژن خون

در همین حین اپل واچم به من هشدار داد که باید فورا ضربان قلبم را بررسی کنم و به نظر دچار مشکل هستم. به سختی می‌توانستم نفس بکشم و هشدار کاهش اکسیژن خون را دریافت کردم. قلبم در دقیقه حدود 140 بار می‌تپید.

فورا به بیمارستان سنت جوزف که در سه مایلی خانه‌ام قرار دارد رفتم. در بیمارستان هم ضربان قلب و فشار خونم را گرفتند و متوجه شدند که در حال رو به رو شدن با سکته قلبی شدیدی هستم.

خوشبختانه من آن شب زنده ماندم. پزشکم من را در جریان گذاشت و بیان کرد اگر آن شب با همین حال به رختخوابم می‌رفتم هرگز صبح را نمی‌دیدم. خوشبختانه فناوری توانست جان دیوید را نجات و اکنون او سالم و سرحال در کنار خانواده‌اش است.

 

این مطلب برای شما مفید خواهد بود: اینترنت 5جی 

 

دیوید چطور اپل واچ را انتخاب کرد؟

 

وقتی خبر زنده ماندن دیوید به دلیل اپل واچ به گوش خبرنگارها رسید؛ از او پرسیدند که چه چیزی سبب شد تا اپل واچ را به جای هر ساعت هوشمند دیگری انتخاب کند؟ او پاسخ داد: من همیشه عاشق تکنولوژی بوده‌ام. وقتی به 60 سالگی می‌رسید می‌فهمید که وای مرگ و میر هم در این زندگی وجود دارد. شما می‌خواهید تا جایی که می‌توانید زندگی را کش دهید. از نسل سوم اپل واچ را دنبال می‌کردم و جزو مشتری‌های پر و پاقرصش بودم. وقتی هم سن و سال‌های خود را می‌بینم که از ساعت ساده به جای یک ساعت هوشمند استفاده می‌کنند؛ متوجه می‌شوم که صرفا عادت است و دیگر هیچ.

 

 

اپل واچ تنها یک ساعت نیست

اپل واچ تنها یک ساعت نیست

با توجه به داستانی که با هم مرور کردیم؛ حتما شماهم متوجه شده‌اید که اپل واچ تنها یک ساعت نیست. بلکه یک سیستم مراقبتی است که وضعیت سلامت شما را آنالیز کرده و سعی می‌کند به آن واکنش نشان دهد. ترکیب هوش مصنوعی و سنسورهای بررسی کننده ضربان قلب و سطح اکسیژن خون سری 5 اپل واچ را به قدری هوشمند کرده‌اند که برخی از افراد ترجیح می‌دهند به جای خریدن ساعت رولکس یک اپل واچ در دست داشته باشند.

بدون شک داستان دیوید اولین داستان نجات یافته با ساعت هوشمند اپل نیست و آخرین داستان هم نخواهد بود. اپل بارها با این روایت‌ها ثابت کرده که نه تنها به برندی نیست که تنها به فکر کسب درآمد باشد؛ بلکه به شدت به مخاطبان و مشتریانش اهمیت داده و هر روز برای ارتقای محصولات خود تلاش می‌کند.