اپل در دعوای اپیک گیمز به پیروزی بزرگی دست یافت

اولین شکایت اپل اخیراً توسط قاضی راجرز گونزالس خارج از دادگاه حل و فصل شد که تا حدودی اپل را در موقعیت برنده قرار داد. اما عواقبی نیز برای شرکت داشت. بر اساس این تصمیم، اپل توسعه دهندگان را از جمع آوری ابرداده های کاربران و ایجاد لینک های خارجی یا تماس های دیگر که مشتریان را به مکانیزم های خرید و خرید درون برنامه ای و روابط با مشتری سوق می دهد، ممنوع کرده است.

این باعث شد اپل پس از Epigames شکایت کند. خانواده کوپرتینویی از دادگاه خواسته اند اجرای تصمیم نهایی را به تعویق بیندازند که اپل را مجبور به ایجاد تغییرات تا 9 دسامبر می کند. اکنون مشخص شده است که دادگاه درخواست اپل را پذیرفته و به آن اجازه داده تا به طور نامحدود از همان سیستم خرید در اپلیکیشن استفاده کند.

دادگاه استیناف اعلام کرد که اپل نشان داده است که شکایتش سوالات و تردیدهایی را در مورد صحت شکایت اصلی ایجاد کرده است و ظاهرا اپیک گیمز نتوانسته است انحصار اپل را ثابت کند. با این حال، سازنده بازی Fortnite نشان داد که رفتار اپل ناقض قانون رقابت ناعادلانه کالیفرنیا است. در نهایت، دادگاه به درخواست اپل مبنی بر اینکه بخش (i) بند (الف) حکم دائمی به قوت خود باقی است و تعلیق تا زمان رسیدگی به درخواست تجدید نظر به قوت خود باقی خواهد ماند، پذیرفت.

به عبارت دیگر دادگاه اجرای حکم را تا زمانی که بتواند به طور کامل به آن رسیدگی کند متوقف کرده است و این روند می تواند چندین ماه طول بکشد. غول های فناوری می توانند اپ استور را مانند قبل اجرا کنند، در حالی که دادگاه به شکایت اپل رسیدگی می کند.

تصویر لوگوی اپل و شخصیت های بازی فورتنایت

تصمیم اولیه قاضی در مورد تغییرات در سیاست فروشگاه App شامل تغییر قوانین ضد فرمان بود. این بدان معناست که قوانین اپ استور توسعه دهندگان را از اطلاع رسانی به کاربران در مورد روش های پرداخت جایگزین برای خریدهای درون برنامه ای و سایر اشتراک ها منع می کند. اپل بعداً گفت که دستور اولیه برای تغییر قوانین اپ استور می تواند تعادل مناسب بین توسعه دهندگان و مشتریان ارائه شده توسط فروشگاه نرم افزار را به هم بزند. این می تواند صدمات جبران ناپذیری به اپل و کاربرانش وارد کند.

کوپرتینویی ها اشاره می کنند که هدایت مصرف کنندگان به مکانیسم های پرداخت شخص ثالث پیشنهادی ذاتاً خطرناک است. اپل می گوید کاربران ممکن است به وب سایت های مخربی هدایت شوند که برای جمع آوری اطلاعات شخصی و اطلاعات پرداخت طراحی شده اند. استفاده از سیستم‌های پرداخت خارجی نیز تلاش‌های اپل برای کشف و مبارزه با کلاهبرداری را با مشکل مواجه می‌کند و اجرای این حکم نیازمند تلاش‌های مهندسی است که شامل پروتکل‌های امنیتی جدید، ساختار جمع‌آوری هزینه‌ها، دستورالعمل‌های جدید برای اپ استور و موارد دیگر می‌شود.

مقاله مرتبط:

این شرکت می‌گوید تعلیق این دستور به آن اجازه می‌دهد تا این کار را به گونه‌ای انجام دهد که یکپارچگی اکوسیستم حفظ شود و نیازی به هرگونه دستوری علیه قوانین ضد فرماندهی نباشد. اگر دادگاه استیناف پس از رسیدگی به پرونده به نفع اپل رای دهد، ممکن است این تصمیم برای همیشه لغو شود. پیروزی امروز اپل به این معنی است که باید چند ماه دیگر منتظر بمانیم تا مراحل قانونی انجام شود تا تغییراتی در اپ استور انجام دهیم.

البته نباید از Epic Games و Futnite غافل شد. به نظر نمی رسد راه مشخصی برای بازگشت بازی به اپ استور وجود داشته باشد و نه تنها بر روی پلتفرم اپل در دسترس خواهد بود، بلکه حساب های توسعه دهندگان Epic به طور نامحدود بسته خواهند شد و اپل می تواند همین کار را برای شرکت ها و Epic انجام دهد. وابسته ها همچنین شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.