اپل به دلیل بی ثباتی اقتصاد ترکیه هزینه اپ استور را افزایش می دهد

اگر اخبار را دنبال کرده باشید، می دانید که کاهش ارزش پوند اخیرا شرکت های خارجی مانند اپل در ترکیه را با مشکلات زیادی مواجه کرده است و همین امر باعث شده تا کوپرتینویی ها برای مدتی فروش محصولات خود را در آن کشور متوقف کنند. با این حال، اپل به زودی فروش محصولات سخت افزاری خود را با افزایش قیمت ها از سر گرفت.

اکنون به نظر می رسد که این شرکت در تلاش است تا نرخ اپ استور را در بازار افزایش دهد. اپل در ایمیلی به توسعه دهندگان گفت:

زمانی که مالیات یا نرخ ارز تغییر می کند، گاهی اوقات نیاز داریم که قیمت های App Store را در بخش های خاصی از ارتقا یا درآمد شما تنظیم کنیم. طی چند روز آینده، قیمت اپلیکیشن ها و خریدهای درون برنامه ای (به استثنای اشتراک های تمدید خودکار) در اپ استور ترکیه افزایش می یابد. درآمد شما بر این اساس تنظیم می شود و با قیمت معاف از مالیات محاسبه می شود. پس از اعمال این تغییرات، بخش “قیمت و در دسترس بودن برنامه های من” به روز می شود. می‌توانید قیمت برنامه‌ها و خریدهای درون‌برنامه خود، از جمله اشتراک‌های قابل تمدید خودکار را در هر زمان در App Store Connect تغییر دهید. اگر اشتراکی ارائه می‌دهید، می‌توانید قیمت‌ها را برای مشترکین موجود حفظ کنید.

گفته می شود که برنامه های سطح 1 در تعدیل قیمت اکنون 16.99 AZ قیمت دارند که در واقع 16.99 یورو بیشتر از قیمت 10.99 تعیین شده در اکتبر است. در زمان نوشتن، 16.99 پوند معادل 1.24 دلار است.

بحران اقتصادی ترکیه در حالی رخ داد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه سیاست نرخ بهره پایین را با وجود تورم بالا اعلام کرد. این دقیقا برعکس واکنش معمول تورم است. یعنی افزایش هزینه وام برای کاهش تقاضای بالا که قیمت ها را بالا می برد. برخی از کارشناسان حتی این سیاست را “دیوانه” توصیف کرده اند. به طور کلی، لیر ترکیه طی چند هفته گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است و به روندی که از سال گذشته آغاز شده است ادامه داده است. لیر ترکیه در حال حاضر حدود 0.072 دلار معامله می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.